مگنت، آهن ربا، آهنربا، جدا کننده مغناطیسی،  جداساز مغناطیسی،  تجهیزات مغناطیسی،  مگنت الکتریکی،  لیفتینگ، آهنربا الکتریکی

 
  دانلود کاتلوگ پاپک مگنت

دانلود PDF محصول

 
 
 

 

عیار سازی سنگ آهن

 

راندمان يک فرآيند پرعیار سازی سنگ آهن تا حد زيادى بستگى به اندازه ذرات دارد. به طورى که اندازه ذرات به عنوان يک پارامتر بحرانى در اغلب عمليات هاى فرآورى مواد معدنى به شمار مي رود. از اينرو در همه فرآيندهاى پرعيارسازى، يک دامنه بهينه اى از ابعاد ذرات وجود دارد. به طورى که بازيابى ذرات درشت تر و ريزتر از اين محدوده بهينه، پايين است. به همين جهت، به منظور دستيابى به يک بازيابى نهايى مطلوب، اندازه ذرات مورد فرآورى بايد به دقت کنترل گردد[1]. تجهيزات مورد استفاده در جدايش مغناطيسى، مستثنى از اين موضوع نبوده و توزيع دانه بندى ذرات، به عنوان يک پارامتر اساسى در انتخاب آنها شناخته مي شود. به طورى که جداکننده هاى خشک، معمولاً براى تغليظ ذرات درشت و جداکننده هاى تر براى تغليظ ذرات ريز، بکار مي روند. اگرچه حضور ذرات درشت منجر به کاهش بازيابى مواد با ارزش مي شود, اما حضور ذرات نرمه به عنوان اصلي ترين عامل تاثيرگذار بر عملکرد متالورژيکى جداکننده هاى مغناطيسى شناخته مي شود. دو خصوصيت مشکل ساز ذرات نرمه منيتيتى که سبب کاهش جدايش انتخابى ذرات و همچنين راندمان مدار جدايش مى شود، عبارت اند از : خاصيت تاثيرپذيرى خيلى زياد و جرم خيلى کم. ذرات نرمه منيتيتى وقتى در يک ميدان مغناطيسى قرار مي گيرند، خاصيت مغناطيسى پيدا کرده و به يکديگر مي چسبند. در نتيجه احتمال به دام افتادن ذرات گانگ در مابين توده هاى تشکيل شده و راهيابى آنها به همراه ذرات مغناطيسى به کنسانتره افزايش مي يابد. از طرفى ذرات نرمه گانگ به علت جرم خيلى کم، به سطح ذرات درشت مغناطيسى چسبيده و به صورت غير انتخابى به کنسانتره راه پيدا مي کنند[2].

مدار فرآورى متشکل از دو مدار جدايش مغناطيسى خشک و تر است که بار ورودى به مدار جدايش خشک، ترکيبى از ته ريز سرند و ته ريز سيکلون هاى هوايى است(شکل1). محصول حد واسط بخش جدايش خشک نيز بعد از يک مرحله نرم کنى، به عنوان بار ورودى، وارد بخش جدايش تر مي گردد. تحقيقات انجام شده در سال هاى اخير نشان داده است که جداکننده هاى مغناطيسى خشک کارآيى چندان مطلوبى در جدايش ذرات زير 45 ميکرون ندارند. به طورى که مقدار قابل توجهى از ذرات گانگ فوق به طور غير انتخابى به کنسانتره راه يافته و سبب کاهش عيار آهن و افزايش عيار گوگرد( به عنوان اصلى ترين عنصر مزاحم) کنسانتره نهايى مى شوند. از اينرو بهبود جدايش ذرات ريز و نرمه در مدار جدايش خشک که بيش از 65 درصد کنسانتره توليد شده در کارخانه فرآورى را به خود اختصاص مى دهند، امرى ضرورى و اجتناب ناپذيرخواهد بود.

 

 

 

 
مگنتیت، سپراتور، درام مگنت، لیفتینگ
مگنت مخروطی،  صفحه مغناطیسی، مگنت
سنگ آهن، سیلیس، فولاد، سیمان
سنگ آهن
عیار سازی سنگ آهن

مگنتیت

هماتیت
کنستانتره آهن

سیلیس

فولاد
ریخته گری

سنگ شکن

کاشی و سرامیک
سیمان
کوبیت
شدت میدان مغناطیسی
هیدروکن
شن و ماسه

جرثقیل

گچ

آجروسفال

آرد

گندم

صنایع غذایی

خوراک دام

فکور صنعت، مگنت ابزار گستر، فیت مگ
مگنتیت، سپراتور، درام مگنت، لیفتینگ
نمایشگاه صنعت تهران
مگنت مخروطی،  صفحه مغناطیسی، مگنت
مگنت مخروطی،  صفحه مغناطیسی، مگنت
مگنت مخروطی،  صفحه مغناطیسی، مگنت